Home / Люди / Хто такий Єрмак?
Андрій Єрмак

Хто такий Єрмак?

Андрій Борисович Єрмак – народився 1971 року в Києві, Україна, є унікальною фігурою в українському політичному “пейзажі”. Його кар’єра охоплює декілька сфер, включно з юриспруденцією, кіновиробництвом і впливовими політичними постами. Розгляньмо його життєвий шлях і вплив на різні сфери.

Ім’я Андрій Борисович Єрмак
Дата народження 21 листопада 1971
Місце народження Київ
Сфера діяльності Державний діяч, політик, правник, кінопродюсер

Біографія та сімейні таємниці

Андрій Єрмак народився в сім’ї Бориса Михайловича та Марії Олександрівни. Сімейне коріння його батьків переплелося в унікальній історії. Мати, росіянка із Санкт-Петербурга, приїхала до Києва за турпутівкою на кілька днів. Зустріч із майбутнім чоловіком, корінним киянином, призвела до того, що вона вирішила залишитися.

Батько Андрія Єрмака, закінчивши факультет радіоелектроніки київського політехнічного інституту, розпочав свою кар’єру на заводі імені Артема і згодом потрапив до держкомітету з профтехосвіти. Наприкінці 80-х років він був відряджений “курирувати профтехосвіту” до радянського посольства в Афганістані, що в ті часи асоціювалося зі спецслужбами. (Андрій Єрмак пізніше запевнив Українській правді, що його батько жодним чином не має відношення ні до КДБ, ні до ГРУ).

Також Андрій Борисович має брата Дениса, котрий молодший за нього на 8 років, сам Андрій неодружений та немає дітей.

Виріс Андрій в Дніпропетровському районі та закінчив, по його словам, звичайну середню школу на Троєщині.

Студентські роки Єрмака

Влітку 1990 року, після закінчення школи, Андрій вступив до Київського інституту міжнародних відносин, обравши факультет міжнародного права (хоча насправді хотів стати льотчиком, але не склалося), який на той час був унікальним навчальним закладом, що правда з другої спроби, але все одно сам факт потрапляння до КІМО за радянських часів був дуже престижним. Його сусіди і друзі на той час згадують його як товариського, з гарним почуттям гумору, який віддавав перевагу більш творчому способу життя.

Єрмак опинився в колі амбітних і творчих одногрупників. Серед них були майбутні успішні юристи, підприємці та навіть посол України в Бельгії. Інститут був не лише місцем навчання, а й майданчиком для формування кола інтересів і майбутніх професійних зв’язків.

В інституті, поряд із вивченням міжнародного права, Єрмак вперше занурився в атмосферу кіновиробництва. Цей період став відправною точкою для його майбутніх досягнень у кінематографі. Він не тільки опановував науку, а й брав активну участь у творчих проєктах.

Завершивши навчання, Андрій Єрмак розпочав свою кар’єру, поєднуючи роботу у сфері міжнародних відносин і кінематографа.

Перші кроки в бізнесі

У період першого юридичного буму початку 1990-х років Єрмак і його колеги з інституту створили консалтингову фірму “Проксен”. Разом з іншими викладачами інституту, вони активно залучали студентів у свої бізнес-проекти, надаючи їм цінний досвід. Крім того, Василь Кисіль, Олег Макаров і Павло Рябікін заснували кооператив “Юрзовнішсервіс”, який став однією з провідних фірм на українському юридичному ринку.

Створення фірми “Проксен” стало значущою подією в студентському житті Єрмака. Фірма стрімко зростала, залучаючи клієнтів, і її успіх був частково забезпечений унікальним підходом до роботи зі студентами та активним залученням їх у бізнес-процеси. Єрмак залишався нестандартною особистістю, обираючи сферу інтелектуальної власності в період, коли більшість компаній займалися реєстрацією фірм і приватизацією, тим паче у 90-роки, коли процвітали кримінальні банди, рекет та піратство продукту.

Великий ризик, який становило створення фірми в галузі інтелектуальної власності, став успішним кроком. Єрмак, з унікальним поглядом на майбутнє, залучив перших клієнтів, зокрема Євгена Рибчинського, і реалізував перший продюсерський контракт в історії незалежної України.

Ділові зв’язки Єрмака

13 жовтня 1997 року Андрій Єрмак, спільно з Василем Ващенком і Михайлом Приходьком, створив “Міжнародну юридичну компанію”. Ця фірма стала стартовою точкою для розвитку юридичного бізнесу Єрмака, що спеціалізується в галузі інтелектуального права, медійного супроводу та реєстрації компаній. З 2016 року компанія отримала нову назву – “Міжнародна правнича компанія”, співвласниками якої є сам Єрмак і Ващенко. Крім юридичної сфери, Єрмак також вклався в кіновиробництво. У 2016 році він реорганізував “Медійну групу європейського партнерства” з метою створення теле- і кінофільмів. Під його керівництвом і за участю Юлії Науменко, формального власника компанії, фірма виграла тендер на зйомки багатосерійного історичного фільму “Слов’яни” для каналу “1+1” Ігоря Коломойського.

Цікаві ділові зв’язки Єрмака включають реєстрацію фірм для Рахаміма Емануїлова, російського акціонера “Інтерпромбанку”, і партнерство з Денисом Шараповим, сином відомого фахівця з оборонки Олександра Шарапова. Шарапов обійняв важливу посаду в “Укрспецекспорті” після роботи в “Укроборонсервісі”. Незвично, що після його призначення в “Укрспецекспорт”, президент Зеленський включив Андрія Єрмака до наглядової ради “Укроборонпрому”.

Також за даними журналістського розслідування програми “Схеми”, на початку 2000-х Андрій Єрмак мав спільний бізнес із Рахамімом Еммануїловим – вченим, який займається соціальними проблемами. Еммануїлов є співзасновником компанії, що є співвласником російського “Інтерпромбанку”. Серед інших власників банку – люди з оточення президента Росії Володимира Путіна.

Кінобізнес

Андрій Єрмак бере активну участь у кінобізнесі через свою компанію “Гарнет Інтернешнл Медіа Груп”, яка виступає повноцінним продакшном, продюсерською та дистрибуційною організацією. Нижче наведено ключові аспекти його кінодіяльності:

Фільми, продюсовані “Гарнет Інтернешенл Медіа Груп”:

  • Фіксація пріоритетів (робоча назва “Сквот 32”),
  • Передчуття
  • Викрадення диявола
  • Межа – головний продюсерський успіх Єрмака.

Згідно з даними з “Прозоро”, починаючи з 2016 року, “Гарнет” отримала понад 53 мільйони гривень з державного бюджету на створення і просування фільмів.

Кінодебют у ролі продюсера:

  • Правило бою (січень 2017 року) – боксерська драма, що набула широкого резонансу в Україні та була показана в прокаті в Білорусі. Телеканал ICTV з медіахолдингу Віктора Пінчука транслював кіноверсію “Правила бою”.

Співпраця з Максимом Лещенком:

Білоруський бізнесмен Максим Лещенко був спонсором “Правила бою” і співпрацював з Єрмаком у їхній спільній фірмі “Ама віжн”.

“Ама віжн” наприкінці 2018 року виграла тендер Мінкультури на зйомки патріотичного фільму “Щедрик” із загальною сумою тендеру близько 25 мільйонів гривень.

Регулювання МАФів у Києві:

Наприкінці 2011 року в Києві почалася історія регулювання ринку МАФів (малих архітектурних форм). До цього моменту, під управлінням Леоніда Черновецького, Київ зіткнувся з некерованим зростанням незаконних кіосків.

Перебіг подій:

  • Олександр Попов, голова КМДА, доручив бізнесменові Андрію Вавришу розробити схему регулювання ринку МАФів.
  • У 2011 році команда Вавриша запропонувала нову тарифну сітку і запропонувала власникам МАФів підписати угоди про земельний сервітут, що надавало право легального користування землею, але вимагало відповідності закону.
  • Власники кіосків протестували, створюючи різні структури, включно з ГО “Асоціація власників малого бізнесу та малих архітектурних форм” під керівництвом Андрія Єрмака.
  • Внутрішній конфлікт в оточенні Попова призвів до створення координаційної комісії 2012 року, головою якої став Андрій Єрмак.
  • Комісія ввела мораторій на знесення МАФів і запропонувала порядок видачі дозволів. Стало відомо про можливу корупцію в юридичному супроводі з боку Асоціації Єрмака.

Результати та наслідки:

Навесні 2012 року конфлікт вирішився на користь Андрія Вавриша, після зміни влади. Єрмак реорганізував свою ГО, зайнявся кіно і став “Спілкою підприємців теле- і кіноіндустрії”. Повідомляється про напружені стосунки між Єрмаком і Вавришем, що тривають до теперішнього часу.

Додаткова інформація:

Єрмак також пов’язаний із магазином “Санахант”, який одягав “95 Квартал” і Володимира Зеленського.

Деякі учасники ринку МАФів стверджують, що Асоціація Єрмака займалася “юридичним супроводом” за певну плату, що залежала від ступеня незаконності встановленого МАФу. Заперечуючи ці звинувачення, Єрмак не надав документальних доказів.

Політична кар’єра та звідки взявся Єрмак

Андрій Єрмак увійшов у політику завдяки своїй дружбі з Володимиром Зеленським. Вони познайомилися на телеканалі “Інтер”, де компанія Єрмака надавала юридичну підтримку. Єрмак також надавав допомогу іншим політикам, зокрема Ельбрусу Тедеєву та Арсенію Яценюку.

  1. Знайомство із Зеленським: Дружба почалася на телеканалі “Інтер”, де Єрмак надавав юридичну підтримку, працюючи з 1999 року.
  2. Політична допомога: Єрмак надавав допомогу Ельбрусу Тедеєву, екснардепу від “Партії регіонів”, протягом трьох скликань парламенту.
  3. Зв’язок із Яценюком: 2010 року Єрмак був довіреною особою Арсенія Яценюка на 216 окрузі в Києві під час виборів президента.
  4. Діяльність у благодійності: Єрмак та Андрій Пишний, керівник “Ощадбанку”, є засновниками ГО “Відчуй”, що допомагає людям із проблемами слуху.

Власники “Інтера” не пам’ятають, чим Єрмак займався на їхньому каналі. Він коментує, що це було давно, і власники змінювалися кілька разів.

Команда Зеленського

Навесні 2019 року, коли Володимир Зеленський боровся за посаду президента, Андрій Єрмак вступив до його команди. У штабі кожен мав свою місію, і Єрмак, хоча його роль була туманною, став рядовим помічником після перемоги Зеленського. Він наголошував, що працює виключно на президента.

Зеленський та Єрмак
Зеленський та Єрмак
  1. Вхід у політику: Єрмак приєднався до команди під час передвиборчих перегонів Зеленського.
  2. Роль у штабі: Його точна роль у штабі залишається неясною, і вперше він з’явився на публіці під час дебатів на НСК “Олімпійський”.
  3. Перші завдання: Після перемоги, Єрмак почав свою роботу з поїздки до Закарпаття, де брав участь у вирішенні проблем, пов’язаних із повінню.
  4. Дипломатичні зусилля: Незважаючи на відсутність досвіду в дипломатії, Єрмак проявив інтерес до міжнародних питань. Він запропонував призначити Олену Зеркаль заступником керівника ОПУ з питань зовнішньої політики, але її призначення було скасовано після її відмови працювати з Андрієм Богданом.

Роль Єрмака в команді Зеленського досі залишається невизначеною, але після перемоги Зеленського на виборах він розпочав роботу з різними завданнями, включно з дипломатичними ініціативами.

Керівник Офісу Президента України

11 лютого 2020 року став поворотним моментом у кар’єрі Андрія Єрмака, коли Президент Зеленський доручив йому керівництво Офісом Президента України.

Відтоді Єрмак брав активну участь у формуванні міжнародної політики України, у лютому 2020 року його колеги в парламентській фракції “Слуга народу” визнали його сильним перемовником.

Сам Єрмак підкреслив, що його завдання – забезпечити ефективну роботу офісу, щоб президент міг максимально реалізувати свої стратегічні цілі. Робота офісу, за його словами, базується на злагодженій діяльності експертів у різних галузях, які надають об’єктивну інформацію. Важливим моментом у його дипломатичній діяльності стала поїздка до Мінська в березні 2020 року, яка активізувала переговори в рамках мінської Тристоронньої контактної групи.

Після лютневого вторгнення росії в Україну, Андрій Єрмак активно взаємодіяв із міжнародними партнерами, забезпечуючи країну гуманітарною допомогою та озброєнням. У вересні 2022 року він став одним із відповідальних за обмін полоненими, включно з азовцями, на Медведчука в Туреччині.

Скандали

Однак, його кар’єру супроводжували і скандали. У березні 2020 року, депутат Гео Лерос звинуватив Єрмака у продажі державних посад, опублікувавши відеозаписи, що викликало хвилю обговорень у суспільстві.
Президент Зеленський реагував на ці звинувачення, зазначивши, що плівки не містять доказів хабарів, і висловивши впевненість у чесності Єрмака. Скандали призвели до перекваліфікації справи в САП і передачі її в Національну поліцію.
У липні 2020 року під час слідства заарештували Дмитра Штанька, пов’язаного зі скандальними записами. Однак через кілька тижнів його випустили під заставу.
Навіть після цих подій, Денис Єрмак, брат Андрія, подав до суду на Гео Лероса про захист честі та ділової репутації у вересні 2020 року.

Додаткові суперечки виникли навколо візиту до США в травні 2021 року, коли запрошення на зустріч з Андрієм Єрмаком було надіслано приватною особою. Єрмак стверджував, що не планував візит у зазначені дати, але ситуація підкреслила важливість прозорості в міжнародних відносинах.

Таким чином, кар’єра Андрія Єрмака несе в собі як успіхи в дипломатії та управлінні офісом, так і виклики, пов’язані зі звинуваченнями та скандалами. Усі ці аспекти роблять його особистість цікавою та багатогранною в контексті української політики.

Check Also

Вікторія Бакалова

Вікторія Бакалова

У сучасному медійному світі рідко зустрінеш таку яскраву і талановиту особистість, як Вікторія Бакалова. Народившись …

Ганна Макієнко (Кажанна)

Ганна Макієнко (Кажанна)

У мистецтві існують творчі особистості, чиї роботи стають дзеркалом їхнього внутрішнього світу. Ганна Макієнко – …