Home / Новини / Навчання у дві зміни та паспорти безпеки для дітей – нововведення з 1 вересня у школах
школа під час війни

Навчання у дві зміни та паспорти безпеки для дітей – нововведення з 1 вересня у школах

Міністерство освіти та науки України активно працює над тим, щоб учні й студенти з 1 вересня розпочали навчання у своїх навчальних закладах. Пріоритетом звісно є безпека й збереження нормальних умов для навчання. Навчання розпочнеться у тих областях, де відсутні бойові дії. У міністерстві освіти та науки зараз йде мова про розподіл навчального процесу, тобто не всі предмети будуть проводитись у класах чи аудиторіях, деякі з них будуть знову в онлайн режимі. Очне навчання зможе розпочатись за умови дозволу на це обласних військових адміністрацій. Якщо на їхню думку, буде якась небезпека – усі заняття перейдуть у дистанційну форму навчання. Кожен навчальний заклад повинен мати свій паспорт безпеки. 

Що таке паспорт безпеки?

Паспорт безпеки передбачає:

  • показники напрямків руху до сховища;
  • план евакуації;
  • час, за який необхідно потрапити до бомбосховища.

Батьки та учні, всі без винятку будуть проінформовані про безпечні умови та правила навчання. Будуть проведені інструкції в разі евакуації, щоб діти без паніки евакуювались до бомбосховища. 

Міністр освіти та науки зазначив, батьки мають право самостійно визначати, за якою формою навчання будуть навчатись їхні діти. Воєнний стан передбачає таку можливість.

Братимуть до уваги розміри бомбосховища, які є у навчальних закладах. Якщо вони не можуть помістити в себе всіх учнів чи студентів, тоді будуть розділяти навчання на зміни. Все задля безпеки. 

Зараз іде активна підготовка бомбосховищ, щоб з 1 вересня там були всі необхідні умови. 

Вимоги до бомбосховищ:

  • заздалегідь підготовлені маршрути руху до бомбосховищ;
  • наявність справного освітлення;
  • обов’язкова вентиляція;
  • наявність вогнегасників;
  • підготовлена аптечка із засобами для надання невідкладної допомоги;
  • запаси їжі у вакуумних обгортках або законсервовані, вода у запакованій пластиковій тарі.

Керівникам навчальних закладів варто заздалегідь потурбуватись про те, щоб всього було вдосталь.

Заборонені будь-які масові заходи, у воєнний стан цього робити не можна.

Що зміниться у шкільній програмі?

Зникне будь-яка згадка про росію, не буде російських книжок, російської мови та літератури. Учнів навчатимуть як надавати першу медичну допомогу, навичкам самозахисту, протимінній безпеці. Вчителі будуть звертати увагу учнів на те, чому на нашу країну напали, пояснювати права, які має людина у воєнний час та заходи безпеки.

Check Also

Намагання знайти консенсус між українцем та поляком

Чому поляки блокують кордон?

В останні місяці на українсько-польському кордоні спостерігається загострення ситуації, яка не лише ускладнює двосторонні відносини …

субсидії

Як дізнатися, чи надали субсидію у 2024 році?

В умовах економічних викликів, війни та соціальних нерівностей багато домогосподарств в Україні стикаються з труднощами …