Home / Люди / Тарас Чмут
Тарас Чмут
Тарас Чмут

Тарас Чмут

Тарас Миколайович Чмут народився 13 жовтня 1991 у Житомирській області місто Коростишів. Волонтер, військовий аналітик, сержант ВМСУ, учасник АТО.


Біографія

Тарас Чмут
Тарас Чмут

У 2008 році, коли Тарасу тільки виповнилося 16 років, він став співзасновником “Українського Мілітарного Порталу“, що став одним з провідних національних видань з військової тематики на сьогоднішній день. Паралельно почав навчання в інституті НАУ на спеціальності “комплекси пілотажно-навігаційного обладнання”. З початком російсько-української війни (АТО) у 2014 році Тарас Чмут брав активну участь у волонтерській діяльності, зокрема став керівником проєкту “Мілітарна допомога”, яка була ініційована командою “Українського Мілітарного Порталу”.
Закінчивши магістратуру у 2015 році (НАУ), Тарас прийняв для себе рішення вступити до лав збройних сил України (ЗСУ).
Упродовж наступних двох із половиною років Тарас Чмут служив у різних батальйонах морської піхоти України. Під час служби Тарас не залишив волонтерську діяльність та активно у неї був залучений. Крім цього він вів “Щоденник морпіха”, де мав змогу висвітлити внутрішні негаразди та проблеми батальйону та страшні події війни у цілому.
Брав участь в начальних військових курсах, які були організовані спільно із Великою Британією та Литвою. У різні періоди свого життя, Тарас приймав участь безпосередньо у боях під Широкиним та Павлополем. У 2017 році повернувся до роботи на Мілітарному порталі, після звільнення зі складу збройних сил України, отримав звання сержанта. Згодом приєднався до благодійного фонду “Повернись живим“, спершу працював як співзасновник аналітичного відділу, а потім, очолив його вже як керівник.

Фонд “Повернись живим”

Фонд "Повернись живим" та Тарас Чмут
Фонд “Повернись живим” та Тарас Чмут

Тарас Чмут, інтерв’ю, котре він недавно давав, наголошує, що Фонд “Повернись живим” це організація компетентної військової допомоги. Мета цієї організації не просто забезпечувати військових, а стратегічно витрачати кошти так, щоб це могло змінити хід російсько-української війни.
Метою цієї організації є постачання війсковим потрібної для них техніки, допомога у навчанні з різних напрямків професій: розмінування (мінна безпека), снайпер (розвідник, мисливець) та медичну, домедичну допомогу.
Під час волонтерської діяльності Тарас Чмут вже не одноразово збирав від небайдужих громадян великі суми грошей на потреби ЗСУ. Кошти йшли на придбання важливого армійського обладнання: рухомі засоби зв’язку (автомобілі, бронетранспортери), бронежилети, безпілотні літальні апарати та багато іншого.
Тарас також постійно розширює свої можливості, укладаючи контракти на закупівлю нового обладнання та техніки, таких як безпілотні комплекси та тепловізійна оптика.
Фонд “Повернись живим” також працює над підготовкою та підтримкою ЗСУ, забезпечуючи навчання військовослужбовців та постачає різне обладнання для обслуговування техніки. Тарас напряму співпрацює із ГУР для збору коштів на різні проєкти, спрямовані на стратегічний вплив у війні Росії з Україною, та наближає Україну до перемоги.

Тарас Чмут: мем та тролі

Що таке взагалі мем і до чого тут Тарас Чмут? Поясню: мем – це переважно короткий фрагмент тексту, зображення або відео, який має певний специфічний сенс, здебільшого гумористичного контексту або жанру. Він може виникати як реакція на якісь популярні події, політику або бути результатом творчості користувачів. Меми зазвичай репостяться у соціальних мережах та можуть бути варіаціями оригіналу.

Тож меми не обійшли стороною і Тараса Чмута. Засновник фонду “Повернись живим”, не лише приймає активну участь у діях волонтерської діяльності, а й має певний вплив у інтернет-культурі, безпосередньо у мемах. Наприклад його фотографія з червоними очима, які випромінюють полум’я вогню, стали популярним мемом завдяки символізму супротиву та боротьби (знищення) російських окупантів.

Мем з червоними очима Тарас Чмут
Мем з червоними очима Тарас Чмут

Одним із найпопулярніших мемів про Тараса Чмута стала його дуже цікава відповідь “інтернет-тролю”, котрий назвав Тараса “шахраєм” та наголосив, що до Притули СБУ вже прийшло, та скоро до тебе прийдуть. Відповідь Тараса була такою: “Ми і є СБУ, долбо*об”.

Мем СБУ Тарас Чмут
Мем СБУ Тарас Чмут

Ця відповідь викликала широкий спектр емоцій серед користувачів інтернету, та породило безліч різносторонніх мемів на цю відповідь. Був ще один популярний мем в якому приймав безпосередню участь Тарас Чмут, це мем про “чорний ящик”, таємний проект на який фонд “Повернись живим” спільно із головним управлінням розвідки міністерства оборони збирав кошти.

Мем про "чорний ящик"
Мем про “чорний ящик”

Тарас Чмут: особисте життя

Про особисте життя Тараса Чмута відомо дуже мало. У нього є батько, який займається підприємницькою діяльністю та мати Жанна, котра працює у міжнародній організації — ПРООН. Живе в орендованій квартирі та має пухнастого побратима кота на ім’я “Булка”. Що стосується Тарас Чмут, дружина, ще в його житті не з’явилася так само як і діти. Можна зробити короткий підсумок: неодружений, дітей немає, є лише кіт “Булка”.

Check Also

Ганна Макієнко (Кажанна)

Ганна Макієнко (Кажанна)

У мистецтві існують творчі особистості, чиї роботи стають дзеркалом їхнього внутрішнього світу. Ганна Макієнко – …

Олександр Волошин

Олександр Волошин

Олександр Волошин – молодий український блогер, який за короткий час зміг привернути до себе величезну …