Зміст
Єднання з природою, матінкою-землею для багатьох є віддушиною, джерелом натхнення та “розумового розвантаження”. Коли руки працюють – голова відпочиває, так працює терапія городництва. Втім у життєвому циклі кожної жінки є дні, коли змінюються пріоритети, бере верх жіноча природа. Саме в цей час потрібно раціонально розподілити фізичну працю та відпочинок, а іноді краще взагалі відкласти будь-яку фізичну працю на подальші дні.
Чи варто робити паузу у місячні під час роботи на городі

Період місячних для кожної жінки індивідуальний. Дехто не відчуває певного дискомфорту під час місячних та може дозволити собі активне життя, а дехто не може навіть встати з ліжка, через значні судоми та біль. Головне тут – не ігнорувати сигнали свого тіла. Якщо ви відчуваєте, що можете робити огородні справи і менструація вам не докучає, то вперед до справи!. Проте, якщо з’являються ознаки втоми, болю або дискомфорту, краще дозволити собі відпочити. Ваш город та рослини почекають, адже найважливіше – це ваше здоров’я та самопочуття.
Прислухайтесь до себе

Важливо пам’ятати, що догляд за городом не повинен перетворюватися на чергове джерело стресу. Якщо склалася така ситуація і у вас немає іншого виходу або часу, зробіть огородний процес максимально комфортним для себе, а саме:
- Ставте собі легкі задачі: наприклад, займіться проріджуванням рослин, збором врожаю, який не вимагає багато зусиль, або ж просто проведіть час, насолоджуючись красою вашого саду та городу.
- Забезпечте собі комфорт: носіть зручний одяг, використовуйте садові колінця для захисту колін під час роботи в низькому положенні, пийте більше води та не забувайте про сонцезахисний крем.
- Влаштовуйте перерви на відпочинок: не забувайте робити короткі перерви, щоб набратися сил. Можливо, саме це час для чашки ароматного чаю або просто тихих моментів насолоди природою.
- Просіть допомоги у рідних: якщо у вас є можливість, залучайте до роботи в городі членів сім’ї. Разом робота робиться швидше, та і час проведений у колі сім’ї за обопільною працею може піти на користь не тільки здоров’ю, а й закріплення сімейних зв’язків.
Поради під час роботи на городі в день місячних
Знайте, що кожна жінка унікальна, і те, що може підійти одній, може не підійти іншій. Ось кілька порад, які допоможуть зробити роботу на городі під час місячних комфортнішою:
- Плануйте заздалегідь: намагайтеся розподілити завдання таким чином, щоб у період місячних виконувати менш трудомісткі роботи.
- Використовуйте засоби підтримки: спеціальні пояси для спини, рукавички для захисту рук можуть допомогти уникнути перенапруження.
- Регулярно робіть перерви: особливо це актуально в літню спеку. Регулярні перерви допоможуть уникнути перегріву та зневоднення.
- Підтримуйте гідратацію: пийте багато води, щоб підтримувати гідратацію організму, особливо важливо це під час фізичної роботи.
- Слідкуйте за своїм почуття: не геройствуйте, не робіть багато роботи, слідкуйте за своїм тиском та станом. Якщо поруч нікого немає, це особливо небезпечно для вашого здоров’я.
Кожна жінка володіє навичками інтуїції та знаннями про те, що для неї корисно, а що ні. Ігнорування цих почуттів, може привести до негативних наслідків. Якщо ваш організм просить перепочинку – послухайте його. Городництво – це не лише праця, а й можливість піклуватися про себе через зв’язок з природою. Нехай цей час буде наповнений радістю та задоволенням, а не почуттям обов’язку або нездужанням. Знайте, що ваше здоров’я важливіше чим огород, сад або щось інше із городництва, якщо із вами щось станеться, це набагато гірше чим не дополена грядка. Думайте, відчувайте інтуїтивно, не геройствуйте та бережіть себе та бережіть нерви свої рідних.