Зміст
Йодована сіль це сіль, у склад якої входить невелика кількість йоду, її використовують як спосіб запобігання йододефіциту. Йод не відчувається у процесі вживання їжі, його доза у солі маленька. Ця сіль рекомендована для вживання людям які мають ендокринні захворювання. На теперішній момент попит на неї виріс у декілька разів, тому що у країні спостерігається нестача звичайної харчової солі.
Користь йодованої солі
Йод – необхідна речовина для здоров’я людей, вона впливає на роботу таких органів як щитоподібна залоза, нирки, серце, а також на розумовий і психічний розвиток. За дефіцитом йоду необхідно стежити, особливо це стосується вагітних жінок, недостатня кількість йоду в організмі матері суттєво вплине на розвиток і здоров’я дитини.
Продукти, які багаті на йод: морські водорості, креветки, морська риба, горіхи.
Люди, котрі мають алергію на вищеперераховані продукти рятуються йодованою сіллю.
Користь йодованої солі зрозуміла, а чи є шкода від неї? Ця сіль може завдати шкоди лише в одному випадку – якщо людина перенесла операцію по видаленню раку щитовидної залози, тому що організм переповнений цим мікроелементом, завдяки процедурі радіойод. Також потрібно стежити, щоб не було передозування йодованої солі, допустима норма на добу – 1 чайна ложка на 1 особу.
Чи можна використовувати йодовану сіль у консервації?
Донедавна існувала думка про те, що цю сіль не можна використовувати для консервації через те, що вона була поганої якості, дуже швидко спостерігався процес випаровування йоду і це псувало колір і смак харчових продуктів. Тепер ця думка вичерпала себе, тому що виробники йодованої солі значно покращили якість цього товару. Консервація, яка була приготована з йодованою сіллю тепер зберігається терміном до 1 року і харчові властивості не змінюються.
Правильне споживання і використання йодованої солі:
- людям, які мають хвороби нирок або гіпертонію рекомендується вживати такі продукти, як морська капуста, горіхи, яблука з насінням. Тобто розділяти частинами, трішки йодованої солі, а все решта – продукти, багаті на йод;
- звертати увагу на термін придатності, якщо сіль буде прострочена – всі її корисні властивості зникнуть; коли будете висипати сіль з пачки в тару, щільно закривайте кришкою;
- молоко і молочні продукти допомагають йоду швидше засвоюватись в організмі, стежте за тим, щоб вони були присутні у вашому харчуванні;
- якщо відчуваєте у себе нестачу йоду, необхідно звернутись до лікаря і пройти обстеження, не займайтесь самолікуванням.