Модульний будинок – дуже проста і швидка конструкція, яка складається з готових частин. Заводи виготовляють готові секції, власники купують і легко складають все в одну будівлю. Вам не доведеться витрачати багато часу, не будете думати куди подіти сміття і будівельні матеріали, а також не потрібно буде наймати бригаду працівників, платити їм заробітну плату й щодня готувати їм обіди. Модульні будинки вигадали для полегшення життя. Щоб виготовити такий будинок, необхідно місяць-два, плюс тиждень, щоб скласти.
Наш сучасний світ дивує своєю новизною та ідеями. Люди прагнуть до легкого й швидкого розв’язання усіх проблем та питань.
Для таких будинків не є обов’язковим фундамент, хоча це за бажанням. Якщо ви плануєте у майбутньому перевозити на іншу ділянку або продавати такий будинок, у такому випадку фундамент зовсім не потрібен, якщо ви вирішили придбати назавжди його, варто заливати фундамент, щоб забезпечити довше існування.
З чого виготовляють такі будинки?
Матеріали для виготовлення – дерево й метал, з цього створюється каркас, який буде міцним і екологічним. Утеплюють модульні будинки базальтовою ватою або пінополістиролом, ці матеріали вологостійкі й вогнетривкі. Для обробки зовні використовують сайдинг, штукатурку, дерев’яні бруси або фіброцементні плити. Для того, щоб мати можливість до власної мережі світла, на даху встановлюються сонячні батареї. Це економно і не потребує додаткових витрат і домовленостей з електромережами. Модульні будинки набули своєї популярності в країнах Європи, Америки й Китаю.
Переваги модульних будинків:
- економно;
- швидко;
- можна використовувати як постійне місце проживання, як дачу, гараж, лазню, магазин, мініофіс і т.д.;
- можна перевозити на іншу місцевість;
- висока енергоефективність;
- екологічно.
Серед недоліків виділяють:
- мало ідей можна використати у процесі планування такого будинку;
- доставка конструкцій буде коштувати не дешево;
- літом у ньому дуже спекотно, потрібно подумати про вентиляцію самостійно.
Варто зазначити, що будівництво такого будинку не потрібно приватизовувати і витрачати додаткові кошти, тому що таке житло не вважається капітальною будівлею. Не займає багато місця, але і всередині не розгуляєшся. Зараз на виробництво зріс попит, тому що у країні багато людей, які втратили своє житло й мають необхідність у власному куточку. Для тимчасового проживання – це ідеальний варіант.