Зміст
65-серійний мультсеріал «Чіп і Дейл поспішають на допомогу» входить до топ-100 найкращих анімаційних стрічок усіх часів та народів. І звичайно, він назавжди залишився в серцях дітей 90-х, які з усіх ніг бігли до телевізора при перших акордах великої пісні, виконаної групою The Jets. Мила винахідниця Гайка, яка може сконструювати хоч літак із пластикової пляшки, хоч арбалет із олівця та вантуза; розсудливий Чіп і безладний Дейл; любитель сиру Рокфор та його вірний друг Вжик; лиходій Толстопуз і божевільний вчений професор Нимнул не забуті і зараз. Тепер вони стали героями численних мемів, фан-артів та фестивалів косплею.
Чіп та Дейл починали з епізодів в інших мультсеріалах
Вперше Чіп і Дейл з’явилися на екрані в мультфільмі «Рядове Плуто» у 1943 році і за наступне десятиліття стали героями ще 23 анімаційних стрічок. Тоді в них не було їх знаменитих нарядів – куртки, капелюха та гавайської сорочки, а займалися вони переважно тим, що робили капості Дональду Даку. У мультику 1952 року під назвою «Два бурундуки і одна міс» вони борються за серце чарівної бурундучки Кларисси, а жодної Гаєчки ще й близько немає.
За початковим сценарієм головним героєм мультсеріалу мало стати мишеня
За задумом автора ідеї Теда Стоунса команду рятувальників мало очолити мишеня на ім’я Кіт Колбі, а складалася вона з хамелеона, короткозорого орла, ящірки та парочки мишей — первісних варіантів Рокфора та Гаєчки. Але ці персонажі не сподобалися продюсерам, і було вирішено замінити їх на існуючих героїв — Чіпа і Дейла. Бурундуков олюднили, подарувавши їм голоси та одяг, а кількох учасників команди замінили на нові.
Усіх героїв, крім Чіпа та Дейла, насправді звуть по-іншому
Імена Чіпа та Дейла з’явилися завдяки прізвищу знаменитого меблевого майстра XVIII століття Томаса Чіппендейла, і російські перекладачі не стали змінювати їх. А ось Гаєчку в оригіналі звуть Гаджет Хакренч (Gadget Hackwrench), що перекладається приблизно як “гаджет, що відгвинчує гайки”; вусата австралійська миша, відома нам як Рокфор, – Монті, або Монтерей Джек (Monterey Jack) – за назвою популярного в США сорту сиру. Вжика по-справжньому звуть Зіппер (Zipper), а Товстопуза – просто Товстий кіт (Fat Cat).
В інших країнах бурундукам дали інші імена: Піф і Пуф – у Швеції, Тіко і Теко – у Бразилії, Тік і Так – у Франції, а в Нідерландах взагалі Кнаббел і Баббел. У Німеччині їх назвали Чіпом та Чапом, а ось Толстопуз у німецькій версії отримав елегантне прізвисько Аль Катцоне (Al Katzone) – від Аль Капоне.
Творці Чіпа та Дейла надихалися образами відомих кіногероїв 80-х
До того, як пара бурундуків отримала свій власний мультсеріал, Чіп і Дейл майже не носили одягу. Але потім творці нарядили Чіпа в льотну куртку і крислатий капелюх, як у легендарного героя пригодницьких фільмів Індіани Джонса, а Дейла – в гавайську сорочку детектива Магнума з однойменного телешоу 80-х.
Гаєчка теж має прототип
Прототипом для Гаєчки став образ талановитої юної винахідниці Джордан з фільму «Справжній геній» 1985 року. За сюжетом героїня постійно вигадує і вдосконалює різні технічні пристосування, щоб допомогти своїм геніальним друзям запобігти влученню винайденого ними потужного лазера в руки лиходіїв-військових.
Професор Німнул змальований із реальної людини
І нарешті, божевільний учений у білому халаті та в окулярах з товстими лінзами, який мріє знищити рятувальників, а заразом і весь світ, — шарж на актора і сценариста Брюса Толкінгтона, одного із творців «Качиних історій», «Робокопа» та «Вінні- Пуху».