Зміст
Всім відомо, що зараз у нашій країні йде війна, запроваджено воєнний стан по всій території України. Президент видав указ про загальну мобілізацію осіб, які підлягають для виконання військового обов’язку.
Чи стосується це тих чоловіків, які перебувають за кордоном?
- Загальна мобілізація стосується усіх чоловіків, які придатні до військової служби. Якщо на даний час ви перебуваєте за кордоном, а вам додому принесли повістку, так чи інакше вам треба буде з’явитись у військкомат. Повістку повинні вручати особисто в руки кожному придатному громадянину, після чого отримувач повинен поставити свій підпис. Вручення можливе членам родини. Відмовлятись від повістки не можна, за це понесете кримінальне покарання.
- Якщо на момент вручення повістки у вас є важливі обставини за кордоном і ви не можете відразу приїхати, ви зобов’язані зв’язатись із представниками військкомату і пояснити причину неявки. Ви можете обговорити всі деталі, через який проміжок часу зможете приїхати і т.д. До таких обставин відноситься: лікування у медичному закладі, або догляд за малою дитиною, яку немає на кого залишити.
- Наявність повістки ще не означає, що людину вже забирають на війну. Близькі родичі мають право поцікавитись у представників військкомату про значення даного документу. Повістки вручають для:
- поставити особу на облік;
- уточнення даних (можливо у військкоматі відсутній якийсь документ даної особи);
- проходження медичної комісії;
- відправлення на службу.
Якщо проігнорувати повістку
Такі дії вважаються злочином і караються адміністративною відповідальністю – накладення штрафу. Якщо ви загубили, зіпсували документ, за це також доведеться заплатити. Крім цього, вам ще раз видадуть документ і ви зобов’язані будете прийти у військкомат.
Кого не візьмуть до лав ЗСУ?
До списку осіб, які не підходять до військової служби входять:
- особи з інвалідністю;
- люди, котрі виховують дитину з інвалідністю;
- люди, які самостійно займаються вихованням малолітньої дитини або дітей;
- студенти навчальних закладів, які є опікунами.
Хто має дозвіл вручати повістки?
- представники військкоматів;
- органи місцевої влади;
- керівництво навчального закладу (для студентів);
- керівництво з місця роботи.
Будь-які інші особи не мають дозвіл на вручення повісток, тож не варто хвилюватись, коли невідомі люди прийшли до вас і вимагають щось. Брати в руки документ тільки від перевірених осіб та тих, які мають відповідні посвідчення. У випадку, якщо вашій дитині (наприклад) через вас вручає повістку представник правоохоронних органів – це незаконно і ви маєте право подати позов до суду. До того ж повістка, якщо така наявна, повинна бути заздалегідь оформлена і з усіма вказаними даними (без помилок), від руки написана вважається недійсною.
Чи можуть насильно забрати з дому до військомату?
Це теж протизаконно. Особа, яка підлягає військовій службі повинна самостійно з’явитись у військкомат у зазначений час та дату. Ніхто не може змушувати людину негайно бігти кудись.
Зараз можливі телефонні дзвінки, у яких вам можуть повідомити, що вам необхідно пройти комісію. Ігнорувати не варто, тому що зараз не у всіх областях спокійно, тому такий спосіб виклику вважається нормальним.
Загалом, ідеальним варіантом є самостійна явка до військкомату, не чекати коли вам дадуть повістку, а йти і дізнатися чи підходите ви для служби. Все одно, якщо ви придатний, вас це не мине. Боятися не варто, страх – наш ворог, набирайтесь сміливості й захищайте слабших. Разом до перемоги.