Попелиця (тля) – маленькі комахи, які можуть бути різного кольору: сірі, зелені, оранжеві або чорні. Це поширений шкідник культурних рослин, висмоктує соки із рослини, що призводить до її знищення. Цього шкідника помітити дуже легко, вони по одному не шкодять, їх одразу багато селиться на рослинах, у дорослих особин цього виду є крила, тому вони спокійно переміщуються у просторі і їх легко принести до себе додому чи на город. Попелиця (тля) дуже швидко розмножується, тому дуже важливо вчасно помітити її й прийняти запобіжні заходи.
Ознаки того, що рослина заражена попелицею:
- відростки деформуються;
- листя скручується;
- на листках і пагонах присутня липка рідина;
- бутони не розкриваються.
Якщо Ви виявили на якійсь зі своїх рослин ці ознаки, необхідно ізолювати цю рослину від інших, щоб не розповсюджувати шкідника далі.
Зараз існує дуже багато інсектицидних препаратів, які борються зі шкідниками, включно з попелицею, наприклад: Конфідор, Престиж, Джерело і т.п. Після першої обробки можуть вижити деякі особини і знову продовжувати розмножуватись, тому необхідно буде провести повторення. Потрібно пам’ятати, що такі препарати є хімічними і можуть завдати шкоду організму людини, тому бажано користуватись народними засобами – особливо це важливо, якщо тля поселилась на рослинах, які ви потім будете вживати як їжу або ці рослини тримаєте у будинку чи на балконі.
Серед натуральних засобів боротьби зі шкідником найбільш популярними є такі способи:
- Настоянка, в яку входять: часник, цибуля, листя помідорів (1:1:1), це потрібно залити 1 літром окропу і дати настоятись 8-12 годин. Потім цю настоянку необхідно процідити і обприскувати уражену рослину. Цей запобіжний захід також необхідно буде повторити 2-3 рази.
- Розчин з господарського мила. Воно є у кожної господині вдома. Для приготування розчину необхідно розчини у 10 літрах гарячої води 100 грамів господарського мила, дати настоятись і охолонути і можна проводити обприскування. За необхідності повторити.
- Нашатирний спирт 50 мл розвести у 10 літрах води. Цей розчин не потребує довготривалого настою, потрібно лише все гарно розмішати і починати проводити обробку.
- Червоний перець мелений. Потрібно взяти 50 грамів перцю, залити його літром води і дати настоятись розчину години 2. Потім утворений розчин розвести у 10 літрах води.
- Оцет, 10 столових ложок на 10 літрів води.
Усі перелічені засоби дієві, обирайте самі, який вам подобається і найбільше підходить. Ці способи доволі бюджетні і не потребують великих зусиль, ці інгредієнти завжди під рукою.
Бажаю успіхів у боротьбі зі шкідниками!