Зміст
Війна завдає великої шкоди нашій країні, від неї страждають не тільки люди, а й тваринний і рослинний світ. Чим довше будуть йти воєнні дії на території нашої України, тим гірші наслідки очікують нас, які буде дуже важко виправити. Наш світ ніколи не стане таким, як був колись.
Вплив війни на загальний стан країни
Знищення будинків та різних будівель – розруха, пил, вигорівші місця будуть ще не один рік псувати вигляд міс та сіл. Відбудова країни розпочнеться відразу після закінчення воєнних дій, це потребує багато часу та фінансових витрат.
Як впливає на довкілля?
Шокуючі дії, агресія, стрілянина й вибухи не просто лякають, вони знищують наше навколишнє середовище. Пересування важкої воєнної техніки завдає шкоду грунту, що призводить до знищення рослинного покриву. Різні види зброї, якою окупанти стріляють випалюють поля, ліси, степи, утворюються вирви у землі, такі наслідки можуть ніколи не відновитись. російські війська не звертають уваги на те, на якій території вони ведуть бойові дії, буде це звичайне поле або природоохоронний заповідник. Їм байдуже, вони не жаліють нічого й нікого. На кожному шматочку проживають тварини, птахи, комахи і т.д. Вимирають усі види, включно з тими, які занесені до Червоної книги. Не забуваємо про те, що на окупованих територіях залишаються нерозірвані снаряди, тобто те, що коїться зараз – це ще не кінець, попереду на нас чекає ще багато випробувань. Окупанти знищують ліси не тільки снарядами, вони власноруч нищать деревину, вирубують для того, щоб готувати їжу, будують собі хижі хатини, прокладають шляхи через болота і т.д. Всім відомо, до яких наслідків призводить дефіцит лісу.
Через обстріли тваринний світ і світ птахів змушені тікати, вони біжать і летять не знаючи куди, обпечені, травмовані…Це все дуже жахливо, кожна жива істота знає, що таке біль і страх. Люди можуть про себе потурбуватись, а тварини чи птахи – ні, вони гинуть і гинуть. Ті, кого минули обстріли помирають через відсутність їжі чи доступу до води. Війна почалась на кінці зими, а весною, як відомо, починається етап розмноження, багато видів залишились без потомства. Ті хто встиг подарувати нове життя не мають змоги турбуватись про нього, під загрозою усі. Вогнепальна зброя створює масові пожежі, горять ліси, торфовища й болотні екосистеми. Торфовища до цього були осушеними, тож загоряння швидко розповсюджувалось, рятівники працюють цілодобово, намагаючись врятувати наше довкілля. До того ж випари з торфовищ шкодять здоров’ю, там міститься оксид, діоксид вуглецю, акролеїн, формальдегід і т.д.
Херсонщина та Миколаївщина зараз під постійними обстрілами. На межі між цими двома областями знаходиться Кінбурнська коса. 4000 гектарів цієї території спалахнуло вогнем, знищено весь рослинний і тваринний світ. рашиськи війська не давали рятувальникам загасити пожежу, тож наслідки просто жахливі.
Природний заповідник Асканія Нова. Тварини страждають від голоду. Працівники заповідника змушені були звертатись за допомогою, щоб врятувати тварин від смерті. Вирішенням проблеми стало вирощування кормів поблизу заповідника.
Острів Джарилгач. Знаходиться в окупованій території, які будуть наслідки після окупації – не можна передбачити. Міни, паливо у воді, снаряди несуть велику шкоду.
Зруйновано Херсонський Гранд Каньйон, там пройшли важкі воєнні дії, територія розбита.
Страшна пожежа в Олешківському лісі. Втрати, які понесли рослинний і тваринний світ важко порахувати. Наслідки жахливі. Цей ліс виконував захисну функцію всієї Херсонської області від дії Олешківських пісків. Що буде далі – невідомо.
Війська РФ завдають непоправної шкоди скіфським курганам, вони їх розкопують власноруч. Намагаються зробити там захист для себе чим знищують наші біологічні ресурси й знищують археологічні пам’ятки.
Ракети. Вплив на довкілля
Це вид зброї масового знищення, не тільки забирає життя, а й руйнує довкілля. Через її підрив, випаровується чадний газ, азот, формальдегід, ціаниста кислота – всі ці сполуки є дуже токсичними, вони всі всмоктуються в атмосферу, грунт, деревину. Наслідками такого всмоктування є кислотні дощі, підвищується рівень кислотності грунту, на деревах та рослинах утворюються опіки. Уламки, які розлітаються на великі відстані також несуть у собі багато неприємностей – речовини, з яких складається метал, потрапивши у грунт або воду будуть нести поганий вплив на живі організми.
Як страждають водні ресурси?
Велика кількість воєнних кораблів утворюють масовий витік нафти у море, що призводить до загибелі усіх морських організмів. Заміновані території моря несуть шкоду не лише людям, тварини й риби важко поранені, вибухи дуже лякають їх і вони також не знають куди подітись, скрізь розташовані знаряддя вбивства. Небезпечна не тільки вода, а й прибережна зона. Міни та уламки від снарядів прибиває хвилями на берег. Небезпека чатує скрізь.
Як шкодять промислові пожежі?
рашиські війська ціленаправлено б’ють по інфраструктурі країни, по промислових центрах, по житлових масивах. Коли загоряються заводи, забруднюється повітря, виділяються хімічні речовини, забруднюється вода та грунт. Коли пожежа трапляється на заправці, крім масштабного вибуху, забруднюється повітря.
Як війна позначилась на туризмі
Більшості людей зараз не до відпочинку, всі в напруженому стані та переживають за майбутнє. Проте, люди почали задумуватись про те, куди вони поїдуть відпочивати після закінчення війни. Південь країни окупований, зони відпочинку знищені (більшість), морем плавають міни. Зріс попит на Карпати, зріс попит на подорожі. Людям, які мають дітей або ж родичів похилого віку як-не-як, а відпочинок спокійний дуже треба. Лікувальні джерела, термальні води, мальовничі водоспади, дзеркально чисті озера на найближчі роки – ті місця, де українці планують проводити свій вільний час. Захід країни не обстрілюється, там немає воєнних дій і там можна відпочити.
Способи відпочинку, які можна забезпечити собі не їхавши далеко: відвідати музей чи виставку, сходити в басейн, зайнятись велоспортом, спробувати гастротур. Головне у відпочинку – позитивні емоції. Ви повинні дати своєму мозку відпочити, тоді й відпочине весь ваш організм.
Варто пам’ятати й не нехтувати правилами безпеки. Зараз небезпечно по усій території нашої країни, тож перед тим, як відправлятись у подорож, необхідно дізнатись про всі заходи безпеки. Поцікавтесь у місцевої влади, у ДСНС, у військових або ж поліціянтів, чи можна відвідувати ту місцевість, куди ви збираєтесь. Вам потрібно знати, чи немає поруч стратегічних об’єктів.
Що наразі заборонено робити при відпочинку:
- відвідувати місця, які були під окупацією;
- їхати до кордону з росією або білоруссю;
- відпочивати біля моря;
- купатися у водоймах (не у всіх, потрібно цікавитись чи є дозвіл);
- у тих водоймах, де дозволено плавати – лише без використання плавзасобів;
- у деяких місцевостях не можна ходити до лісу;
- розпалювати вогнище;
- влаштовувати масові гуляння;
- вмикати гучну музику;
- нехтувати комендантською годиною.
Дотримуйтесь усіх правил безпеки, слідкуйте за новинами, бережіть себе та своїх рідних. На морі відпочинемо після перемоги.